Kiszebáb égetés

Virágvasárnapi jellegzetes népszokás a kiszebábégetés és zöldághajtás. A kiszebáb csoportok közt végigjár, mindenki hozzátesz valamelyest, hogy minél csúnyább, a telet és betegséget elijesztő banya váljon belőle, és a hét egy napján elégessük.

Kiszebáb égetés 2008/2009

Video

A földesi táborban hagyományosan vicces, olykor elgondolkodtató, de mindenek előtt a csapatokat összekovácsoló vetélkedők várják a kicsiket-nagyokat egyaránt.

A Süss fel nap, népszerű gyermekdal feldolgozásait videóra rögzítettük, hogy évek múltán is jót mosolyt csaljanak arcunkra a pop, rock, cigány muzsika, komolyzenei, illetve óvodás stílusban előadott produkciók.

A tábor indulója minden táborlakó szívébe belopja magát, az első nap után már a legkisebbek is dudorásszák. Hogy év közben is fel tudjuk eleveníteni, a videó segítségünkre lehet.

2010/2011

→ Földesi tábor

2009/2010

→ Földesi tábor 1